Достапни линкови

Судири во Египет на 2 - та годишнина од востанието против Мубарак


Најмалку 100 тина демонстранти и полицајци се повредени во денешните судири во поголемите египетски градови на втората годишнина од востанието со кое од власт беше остранет Хосни Мубарак.
На плоштадот Тахрир во Каиро излегоа и подржувачите на претседателот Мохамед Морси каде што имаше и најголеми судири меѓу анти владините демонстранти и полицијата.Судири имаше и во Александрија.
XS
SM
MD
LG