Достапни линкови

Успешно приземјен авион по удар на гром


Авион на турската компанија „Туркиш ерлајнс“ бил погоден од гром додека сообраќал од Истанбул за Измир при што целосно бил уништен десниот мотор, јави агенцијата Анадолија. Авионот и покрај инцидентот успешно слетал на аеродромот во Измир. Сите 112 патници и членови на екипажот безбедно го напуштиле авионот.
XS
SM
MD
LG