Достапни линкови

Од утре почнува увидот во Избирачкиот список


илустрација
Од утре почнува јавниот увид во Избирачкиот список во подрачните одделенија и канцеларии на Државната изборна комисија во пресрет на локалните избори закажани за 24 март. Како што соопшти Државната изборна комисија, увидот ќе трае до 9 февруари, а гласачите можат да проверат дали се наоѓаат на Избирачкиот список секој ден во периодот од 8:30 до 19:00 часот со можност за запишување, дополнување или бришење на податоците од Избирачкиот список.
XS
SM
MD
LG