Достапни линкови

Ахмети: новото име да го одразува мултиетничкиот карактер


За ДУИ и за Албанците во Македонија е прифатливо секое име што ќе го изразува мултиетничкиот карактер на државата, изјави Али Ахмети, лидерот на ДУИ, вчера во Виена каде што учествува на конференција за западен Балкан и европските интеграции.
Ахмети изјави дека евроинтеграциите и натаму ќе ѝ бидат приоритет на Македонија.
XS
SM
MD
LG