Достапни линкови

Опозицијата в недела ќе протестира пред МВР


Архивска фотографија.
Опозициската коалиција „Сојуз на иднината“, предводена од СДСМ, денеска повторно блокираше три крстосници во Скопје, а за в недела најави протестен марш што треба да заврши пред МВР. Генералниот секретар на партијата Андреј Петров изјави дека во недела од 12 часот „маршот за вистината против партиско-полициската држава“ ќе започне од „Тафталиџе“ во близина на Веро и ќе заврши пред Министерството за внатрешни работи.
XS
SM
MD
LG