Достапни линкови

Земан - Косово е терористички режим финансиран од нарко-мафијата


Фаворитот во вториот круг од изборите за претседател на Чешка, социјалдемократот Милош Земан.
Фаворитот во вториот круг од изборите за претседател на Чешка, социјалдемократот Милош Земан изјави дека ако биде избран за шеф на државата, нема да дозволи државата да испрати амбасадор во Приштина.

„Би го повлекол дури и вршителот на работите кој е таму, а не да испраќам амбасадор. Сметам дека Косово е терористички режим кој се финансира од нарко-мафија“, објавија чешките медиуми.

Чешка ја призна независноста на Косово во мај 2008 година.

Противкандидат на Земан во вториот круг е актуелниот министер за надворешни работи Карел Шварценберг.
XS
SM
MD
LG