Достапни линкови

Камерон во Давос: Не за поголема централизација на ЕУ


Британскиот премиер Дејвид Камерон денеска ги предупреди европските лидери дека секој обид за поголема политичка унија би бил грешка и Британија нема да биде дел од таквата Унија. Во обраќањето на Светскиот економски форум во Давос, Камерон истакна дека земјите во Европа имаат своја историја, традиција, институции и свој суверенитет, и само треба да носат одлуки, па обидите за централизирана политичка унија нема да успеат.
XS
SM
MD
LG