Достапни линкови

Во Сенатот расправа за номинацијата на Џон Кери за државен секретар


Денеска во американскиот Сенат ќе се расправа за номинацијата на Џон Кери за нов државен секретар. Се очекува тој лесно да го добие одобрението од комитетот за надворешни работи во Сенатот, на чие чело беше токму тој во последните 4 години. Џон Кери, ветеран од војната во Виетнам, 4 мандати е сенатор од државата Масачусетс.
XS
SM
MD
LG