Достапни линкови

Времето облачно и дождливо


Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на планините од снег, во јужните и западните делови со пообилен карактер. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.Температурата ќе се движи од нула до осум степени.
Во Скопје слично време, со температура до пет степени.
XS
SM
MD
LG