Достапни линкови

Нова експлозија во Загреб


Загреб, 23.01.2013.
Во центарот на Загреб, на плоштадот Бан Јелачиќ по полноќ одекнала експлозија во која никој не бил повреден, ниту пак била причинета материјална штета. Во тек била истрага за инцидентот. Станува збор за трета експлозија во Загреб за помалку од еден месец. Во врска со претходните две, полицијата го уапси 54 годишниот Воислав Блажевиќ, но досега не беа соопштени неговите мотиви.
XS
SM
MD
LG