Достапни линкови

Престрелка на колеџ во Тексас- тројца ранети


Полицијата во Тексас соопшти дека во три лица биле ранети во престрелка во колеџот Лон Стар. Претставник на колеџот, кој се наоѓа во близина на Хјустон, изјави дека во престрелката учествувале двајца млади луѓе, од кои едниот подоцна бил уапсен, а другиот е во бегство.
Управата на колеџот за секој случај ги евакуирала сите студенти од зградата.
XS
SM
MD
LG