Достапни линкови

Александар Николоски избран за член на мониторинг комисијата на ПССЕ


Шефот на македонската парламентарна делегација во Парламентарното Собрание на Советот на Европа, Александар Николоски е избран за член на Комисијата за следење на обврските на земјите членки на Советот на Европа или попозната како Комисија за Мониторинг, јави дописникот на МИА од Стразбур. Николоски е пратеник во македонското Собрание од владејачката ВМРО-ДПМНЕ.
XS
SM
MD
LG