Достапни линкови

Шарапова и Ли полуфиналисти на Австралија Опен


Русинката Марија Шарапова и Кинеската На Ли се првите полуфиналисти на тенискиот Грен Слем Австралија Опен кој се одржува во Мелбурн.
Втората носителка Шарапова во првото четвртфинале на женскиот дел од турнирот ја победи својата сонародничка Екатерина Макарова со 6:2 и 6:2.
Ли која е шеста носителка во четвртфиналето ја победи Агнешка Радванска од Полска со резултат 7:5 и 6:3.
XS
SM
MD
LG