Достапни линкови

Принцот Хари се враќа дома од Авганистан


Британскиот принц Хари ја заврши својата втора ротација во Авганистан каде служеше како копилот и стрелец во хеликоптер од типот Апачи.
Тој изјави дека учествувал во акции и дека елиминирал талибански милитанти.
Хари на новинарите им го опишал и нападот на талибанците врз базата во Хелманд за време на неговиот роденден во септември.
XS
SM
MD
LG