Достапни линкови

Еврозоната доби нов претседател на министрите за финансии


Премиерот на Луксембург Жан Клод Јункер
Холандскиот министер за финансии Јерун Дајселблум е назначен за нов претседател на министрите за финансии на еврозоната. Тој на позицијата ќе го наследи премиерот на Луксембург Жан Клод Јункер, кој изјави дека Дајселблум е вистинската личност за работата.
XS
SM
MD
LG