Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне со локален дожд. Ќе дува умерен ветер од јужен и југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до осум, а дневната од шест до 13 степени.
Во Скопје времето ќе биде променливо облачно, во попладневните часови ќе има услови за врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до 10 степени.
XS
SM
MD
LG