Достапни линкови

Христијан Делев - нов заменик-министер за економија


Христијан Делев е изгласан за нов заменик-министер за економија на денешната собраниска седница. Тој доаѓа на местото на Катерина Веловска, која поднесе оставка на функцијата поради лични и приватни причини. Во моментов, Делев ја извршува функцијата заменик директор на Агенцијата за привлекување странски инвестиции.
XS
SM
MD
LG