Достапни линкови

Опозицијата надвор, Собранието носи закони по скратена постапка


Архивска фотографија: Собрание.
Собранието денеска усвои пет владини предлог-закони по скратена постапка, а на дневниот ред има уште шест закони за кои исто така треба да се одлучува по скратена постапка. Пратеникот Беким Фазлиу од ДПА смета дека со ова се повредува Деловникот за работа на Собранието. Тој смета дека законите треба да бидат предложени во редовна собраниска постапка, за да може да се дебатира по нив.
XS
SM
MD
LG