Достапни линкови

Запалена судска зграда во Египет


Демонстранти запалија судска зграда во градот Александрија во текот на вториот ден антивладини протести кои се организираат низ Египет. Безбедносните сили соопштија дека пламенот уништил дел од објектот и архивата. Пред судот млади демонстранти фрлале камења кон полицајците кои одговориле со солзавец.
XS
SM
MD
LG