Достапни линкови

Завршува распустот, од утре на школо


Илустрација.
По тринеделен зимски распуст, основците и средношколците од утре ќе се вратат во училишните клупи и на настава од второто полугодие на 2012/2013 година. На крајот на оваа учебна година се очекува спроведување на екстерното тестирање на учениците, кое се одложуваше неколку години. Негова цел е да се оцени колку наставниците објективно го вреднуваат знаењето на учениците.
XS
SM
MD
LG