Достапни линкови

Крај на заложничката драма во Алжир


Алжирските специјални единици го ослободиле последниот објект од окупираниот комплекс, при што загинале 11 исламистички милитанти. Државните медиуми јавуваат дека милитантите поврзани со терористичката Ал Каеда убиле седуммина заложници денеска. Алжирските власти соопштија дека 16 странци биле ослободени од заложништво, меѓу кои двајца Американци, двајца Германци и еден Португалец. .
XS
SM
MD
LG