Достапни линкови

Рибна чорба за во Гинис во Охрид


Со 3,3 тона рибна чорба, приготвена од 750 килограми риба Охрид ќе се обиде да се впише во Гинисовата книга на рекорди. Како и изминатите, така и оваа година за Денот на рибарите е предвидена и културно-забавна програма, со греано вино, топла ракија, пржени плашици и три буриња вино за највештите пливачи кои ќе влезат во езерото , по фрлањеето на крстот по повод христијанскиот празник Богојавление.
XS
SM
MD
LG