Достапни линкови

Бајден во февруари на турнеја во Европа


Американскиот потпретседател Џо Бајден во почетокот на наредниот месец ќе ги посети Германија, Франција и Велика Британија, соопшти денеска Белата Куќа. Со лидерите на тие земји, Бајден ќе разговара за билатерални и за глобални прашања. Предвидено е Бајден да има обраќање и на редовната Минхенска конференција за безбедност.
XS
SM
MD
LG