Достапни линкови

Експлозии во Приштина, уништени владини возила


Илустрација
Во три, речиси симултани експлозии во Приштина во изминатата ноќ, биле оштетени три службени возила на Владата на Косово, потврди денеска косовската полиција. Портпаролот на полицијата Баки Кељани изјави дека за среќа, никој не е повреден. Во последните три месеци имаше неколку експлозии во Приштина, чија цел беа владини возила.
XS
SM
MD
LG