Достапни линкови

Инспекцијата на ОН во Иран и натаму блокирана


IAEA Deputy Director General Herman Nackaerts
Обединетите Нации не постигнаа успех во прегорите со Иран за деблокирање на инспекцијата врз иранските нуклеарни капацитети.
Ова го изјави Херман Накерт шефот на делегацијата на преговарачите на ОН по дводневните разговори во Техеран.
Тој додаде дека неговиот тим не добил дозвола да влезе во воениот компкес Парчин и најави дека нова рунда разговори се очекува на 12 фебруари повторно во главниот град на Исламската Република.
XS
SM
MD
LG