Достапни линкови

Нападнат уметничкиот директор на Бољшој Театар


Сергеј Филин
Уметничкиот директор на Бољшој Тетатарот во Москва Сергеј Филин бил нападнат синоќа од непознати лица кои фрлиле киселина врз неговото лице.
Тој со изгореници од трет степен околу очите се наоѓа во болница.
Полицијата отвори истрага за нападот.
XS
SM
MD
LG