Достапни линкови

Времето облачно и дождливо


Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе имаат пообилен карактер. На планините врнежите ќе бидат од снег. Локално ќе има појава на грмежи и засилен ветер. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од нула до 11 степени.
XS
SM
MD
LG