Достапни линкови

Ангелов: ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не сакаат да се донесе законот за бранители


Претседателот на политичката партија Достоинство Стојанче Ангелов на протест на опозицијата во Скопје.
Опозицискиот „Сојуз за иднината“ ја обвинува владејачката ВМРО-ДПМНЕ дека се обидува вината за недонесувањето на законот за бранители да ја насочи кон отстуството на опозицијата од Собранието. Претседателот на политичката партија Достоинство Стојанче Ангелов на денешните протести што ги организира опозицијата рече дека е убеден дека постои договор меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ законот воопшто да не биде донесен.
XS
SM
MD
LG