Достапни линкови

Сирија: нов масакр во Хомс


Над сто цивили, вклучувајќи жени и деца, биле убиени во вторникот при напад на сиријската војска во близина на Хомс во централниот дел на Сирија, соопшти денеска сиријската Опсерваторија за човекови права, повикувајќи се на изјави на бунтовници и лекари во таа земја. Се прецизира дека повеќето цивли загинале во пожарите во своите куќи.
XS
SM
MD
LG