Достапни линкови

Македонија место погоре на ФИФА листата


Македонската фудбалска репрезентација се најде на 80 место на најновата рејтинг листа што денеска ја објави Светската фудбалска асоцијација ФИФА. Тоа значи подобрување на пласманот за една позиција во однос на декемвриското рангирање. Нема промени на позициите во првата десетка. Води Шпанија пред Германија и Аргентина, а потоа следуваат Италија, Колумбија, Англија, Португалија, Холандија, Русија и Хрватска.
XS
SM
MD
LG