Достапни линкови

Протестите во Пакистан растурени од полицијата


Пакистанската полиција со пукање во воздух ги растури демонстрациите пред резиденцијата на гувернерот на Пешавар, а против убиствата за кои се обвинуваат пакистанските безбедносни сили. Радио Машал јави дека во хаосот што настанал биле повредени најмалку 13 луѓе. Во почетокот на неделава околу14 луѓе загинале во напад кој, како што велат роднините на жртвите, го извршиле пакистанските сили. Тоа беше демантирано од пакистанските власти.
XS
SM
MD
LG