Достапни линкови

Министерот Беџети на неформален состанок во Даблин


Блерим Беџети
Македонскиот министер за правда Блерим Беџети од денеска учествува на неформален состанок на министрите за правда и за внатрешни работи, што се одржува во Даблин, во рамките на ирското претседателство со Советот на Европската унија. Целта на неформалниот состанок е актуелизирање на приоритетите во областите правда и внатрешни работи.
XS
SM
MD
LG