Достапни линкови

Продолжува заложничката драма во Алжир


Алжирската армија и натаму ја држи под опсада гасната централа каде што исламистичките милитанти држат во заложништво десетина странци. Тие бараат Франција да ја заврши својата интервенција во Мали. САД и другите западни влади ова го нарекоа терористички напад на објектот кој произведува 10 проценти од севкупниот гас во Алжир. Меѓу заложниците се пријавени државјани на САД, на Норвешка и на Велика Британија.
XS
SM
MD
LG