Достапни линкови

Тачи и Дачиќ ги продолжуваат раговорите во Брисел


Премиерите на Косово и на Србија, Хашим Тачи и Ивица Дачиќ ќе се сретнат денеска во Брисел во рамките на разговорите со посредство на ЕУ. СЕ очекува да се фокусираат на најгорливотот прашање, северот на Косово каде што во мнозинство се Србите кои одбиваат да ја признаат косовската влада.
XS
SM
MD
LG