Достапни линкови

Македонија и Русија играа нерешено


Архивска фотографија.
Македонија одигра нерешено 29:29 против селекцијата на Русија во натпревар од 4 коло во групата Б на Светското првенство во ракомет во Шпанија.

Кире Лазаров со 10 голови беше најефикасен на натпреварот. Во руската репрезентација Дибиров беше најпрецизен со 8 голови.

Македонија има биланс од две победи, еден нерешен резултат и еден пораз во пресрет на последниот натпревар од групната фаза в петок против европскиот
првак Данска.
XS
SM
MD
LG