Достапни линкови

Најмалку 22 загинати во бомбашки напади во Сирија


Илустрација.
Најмалку 22 луѓе загинаа во три експлозии на автомобили во северната сиријска провинција Идлиб. Најмалку 35 луѓе се повредени во нападот. Сиријската опсерваторија за човекови права со седиште во Лондон соопшти дека бомбите биле насочени кон локални штабови на безбедносните сили. Тие соопштија дека имало жртви, но не прецизираа. Во голема експлозија во универзитетскиот кампус во Алепо вчера загинаа 87 луѓе. Владата и бунтовниците меѓусебно се обвинуваат за експлозијата во Алепо.
XS
SM
MD
LG