Достапни линкови

Убиен руски криминален бос


Аслан Усојан.
Застрелан е еден од најозлогласените криминални шефови во Москва, 75-годишниот Аслан Усојан, познат како „Дедо Казан“. Тој бил погоден со снајпер поставен на кров на зграда кога излегувал од еден ресторан. Усојан преживеа неколку обиди за убиство во минатото, од кои последниот беше во 2010 во Москва. Руските медиуми јавуваат дека Асојан бил вмешан во нелегално коцкање, градежнишво и во трговија со дрога.
XS
SM
MD
LG