Достапни линкови

Кабул - напад на бомбаши самоубијци


Кабул 16 јануари
Бомбаши самоубијци извршиле напад врз Националниот Директорат за Безбедност во Кабул.
Министерството за внатрешни потврди дека станува збор за 6 напаѓачи од кои само еден успеал да го активира експлозивот.
Другите биле убиени пред да го сторат тоа. Министерството за внатрешни работи соопшти дека околу 30 цивили биле ранети. Талибанците ја презедоа одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG