Достапни линкови

Хеликоптер се урна во Лондон


Две лица загинаа откако хеликоптер се урна во близина на железничка станица во централен Лондон, соопшти полицијата.
Полицијата сметa дека хеликоптерот се удрил во кран на врв на зграда.
Од местото се издигна густ час.
Полицијата во Лондон соопшти дека нема никакви индиции оти станува збор за тероризам.
XS
SM
MD
LG