Достапни линкови

Ирак - 17 жртви и 170 ранети во серија напади


Киркук
Во северен Ирак и Багдад во неколку напади загинале 17, а биле повредени околу 170 луѓе.
Најголеми жртви имаше во етнилки мешаниот Киркук каде во самоубисвтен напад со автомобил бомба загинаа 10 се ранети 140 лица.
Двајца други загинаа во одвоени напади во Туз Курмату а 5 во Багдад.
XS
SM
MD
LG