Достапни линкови

Експлозија и престрелки во Кабул


Во Кабул, во квартот на министерството за внатрешни работи, како што јавува Радио Слободен Авганистан, одекнала голема експлозија. Портпаролот на министерството за внатрешни потврди дека имало и престрелки. Повеке детали засега нема
XS
SM
MD
LG