Достапни линкови

Русија привремено го затвори Конзулатот во Алепо


Експлозија на бомба пред Универзитетот во Алепо
Руското министертво за надворешни работи соопшти дека привремено ќе го затвори својот Конзулат во сирискиот град Алепо. Во соопштението од Москва е наведено дека привремено сите активности ќе бидат прекинати а сите информации граѓаните можат да ги добијат во руската амбасада во Дамаск. Ваквото соопштение доаѓа по вчерашниот напад врз Универизитетот во Алепо при кој загинаа над 80 студенти а ранети се околу 160.
XS
SM
MD
LG