Достапни линкови

Издаден налог за апсење на премиерот на Пакистан


Первез Ашраф
Пакистанскиот Врховен суд денеска наредил да биде уапсен премиерот Первез Ашраф, кој е осомничен за корупција во врска со некои енергетски проекти. Судот наредил во рок од 24 часа да бидат уапсени премиерот Ашраф и уште 16 други осомничени.
XS
SM
MD
LG