Достапни линкови

Клинтон ќе сведочи за нападот врз американската мисија во Бенгази


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон, на 23-ти овој месец ќе сведочи пред комитетот на конгресот за нападот врз американската мисија во Либија на 11-ти септември, минатата година. Во тој инцидент во градот Бенгази, беше убиен американскиот амбасадор во Либија Крис Стивенс и уште тројца други американци. Инаку, Хилари Клинтон е на заминување од функцијата државен секретар, а ќе ја замени Џон Кери.
XS
SM
MD
LG