Достапни линкови

СП во ракомет: Македонија - Исланд


Машката ракометна репрезентација на Македонија денеска во Севиља игра против селекцијата на Исланд, во рамките на третото коло од натпреварите по групи на Светското првенство во Шпанија.
Во првите два натпревара македонските ракометари ги совладаа Чиле и Катар, но не прикажаа добра игра.
Ова е прв дуел со посериозен противник, а селекторот на македонската репрезентација Звонко Шундовски фаворитската улога му ја препушти на противникот, пред се, како што рече, поради нивното реноме во светскиот ракомет.
XS
SM
MD
LG