Достапни линкови

Поскапуваат бензините и дизелот


Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден до два денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 82, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе биде 83,5 денари за литар. Еуродизелот ќе се продава за 72,00 денари за литар. Екстра лесното масло за домаќинство поскапува за половина денар и ќе чини 60,5 денари за литар. Се зголемува и цената на мазутот за 2,172 ден/кг.
XS
SM
MD
LG