Достапни линкови

Кубанците повторно можат да патуваат во странство


За прв пат по 50 години, Кубанците можат слободно да патуваат во странство, откако денеска стапи во сила соодветниот закон што го предложи претседателот Раул Кастро. Единствен услов е да се поседува пасош. Со овој закон се очекува да бидат олеснати врските меѓу Кубанците кои живеат во таа земја и околу двата милиона Кубанци кои живаат во Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG