Достапни линкови

Распуштени локалните власти во Пакистан по нападите


Пакистанскиот премиер Раја Первез Ашараф
Пакистанскиот премиер Раја Первез Ашараф се согласи да ја разреши владата на Балочистан, неколку дена по најсмртоносниот сепаратистички напад во покраината. Во бомбашките напади во четвртокот во Куета загинаа повеќе од 90 лица.
Ашараф изјави и дека паравоените сили ќе спроведат операција против милитантите, кои се осомничени за организација на нападите.
XS
SM
MD
LG