Достапни линкови

Советот за безбедност на ОН на состанок за Мали


Советот за безбедност на ОН денеска ќе одржи соатанок по барање на Франција на која ќе се разговара за ситуацијата во Мали. Франција испрати воени авиони и војска на северниот дел на африканската земја за соборување на исламските екстремисти, кои се претпоставува дека се поврзани со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG