Достапни линкови

Русија ја повикува сириската опозиција на дијалог со Асад


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ги повтори повиците до опозициските борци и лидери во Сирија да отпочнат дијалог со Башар ал Асад за прекин на насилството во земјата. Лавров ги истакна последните предлози на Асад и ја советуваше опозицијата во Сирија да одговори на нив.
Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун истакна дека е разочаран од говорот на Асад, кој беше отфрлен и од САД.
XS
SM
MD
LG